Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mountain Challenge 2011

4. 7. 2011

„Ve dvou se to lépe táhne“ - a právě proto je Mountain Challenge závodem dvojic! Prioritou celého seriálu je uspořádat kvalitní, masové, organizačně zajištěné závody pro každého, kdo si troufne na takovou porci kilometrů, ať už má ambice na umístění, „hecnul“ se s kamarády, nebo chce jen prostě zkusit na dostatečně pořadatelsky zajištěné trati, jestli to dá! Ve všech případech jde hlavně o to, aby si to každý užil a rád se vrátil i na další ročníky.

 

044.jpg

 

 

A já jsem s kolegou Vilémem zkusil tu možnost - hecnout se a zkusit jestli to dáme. Věděli jsme podle výsledků z závodu v Jeseníkách , že první určitě nebudeme a že se nemůžeme s těmi nejlepšími ani zdaleka rovnat , protože oni celou trasu běží , a my jsme se rozhodli těch 58 kilometrů opravdu poctivě odejít.

O půlnoci jsme vyrazili z Pusteven a přes Tanečnici , Čertův mlýn ,Kněhyně sedlo do Horní Čeladné, kde byla první kontrola a občerstvovací stanice.

Dále jsme pokračovali na vodní nádrž Šance na hráz , kde byla další kontrola a občerstvení. My jsme tam dorazili o půl sedmé a to ti nejlepší byli už v cíli. Občerstvení bodlo a i schovat se na chvíli pod přístřešek bo začalo dost valit.

Cesta pokračovala po žluté turistické na Lysou horu. Po celou dobu výstupu valilo a tak jsme o půl deváté ráno dorazili do Plesnivky pěkně promočení. Pivo a usušení věcí nám přišlo vhod. Proto jsme se tady hodinu zdrželi.

Z Lysé po červené do Ostravice to už byla hračka. Ovšem pořád nás strašila ta myšlenka , že se musíme dostat zpět na Pustevny. A tak se pouštíme na Horní Čeladnou, kde se naposledy občerstvíme a trochu spočneme a začali stoupat na Kněhyně sedlo , Čertův Mlýn a Tanečnici. 

Z Tanečnice to byla jen chvilka a už jsme byli v cíli na Pustevnách. Náš výsledný čas 15 hodin a 15 minut se s nejlepšími opravdu nemohl rovnat , ale my jsme to šli pro radost a pocit , že na to opravdu ještě máme.  Dorazili jsme unaveni ale šťastní. Na 21. místě.

 

pustevny.jpg

 Chtěl bych za náš tým poděkovat pořadatelům za perfektní organizaci a připravenost závodu. Ty občerstvovací stanice neměli opravdu chybu a alespoň nám suprově během závodu pomohli.

Byl to perfektní adrenalin a zážitek a už se těšíme na další ročníky. 

  AHOJ.

 

Více na  mountainchallenge.cz

 

vystrizek.png