Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za východem slunce na Lysou horu 2009

14. 6. 2009

Obrazek

Akce proběhla z 12. na 13. června 2009. My jsme vyrazili z Havířova už v 21:15 a za hoďku jsme lehkým tempem dorazili do Frýdku-Místku před nádraží ČD, kde má podle dispozic proběhnout registrace účastníků a start. Od půl jedenácté se začali sjíždět další cyklisté a v 23:00 nás byl plný park před nádražím.

Jak jsem se dozvěděl z internetu, tak vloni jelo něco málo přes 170 bajkerů. Bylo docela chladno, a tak jsme předpokládali, že moc jich letos nepojede. Opak byl pravdou. Podle pořadatelů zaplatilo startovné a vyjelo  letos 280 cyklistů. Proběhla registrace, zaplacení startovného, dostali jsme malou sladkost (Horalka) a těsně před půlnocí vyrazili na Dobrou, Nošovice, Raškovice, Krásnou a Papežov. Šlapalo se super, provoz skoro žádný, svítilo veřejné osvětlení. Byla to opravdu nádhera. Z Frýdku-Místku se táhnul obrovský, červeně blikající had směrem na Lysou horu. V Raškovicích skončily svítit lampy a přes Krásnou se jelo už jen na vlastní osvětlení.

ObrazekDo Papežova jsme dojeli v 01:15 a to doslova v koloně. Před odbočkou na Lysou horu si udělali malou pauzu, posbírali zbytek sil a hurá vzhůru. Čekalo nás posledních 8 km, ale těch nejhorších. Nasedli jsme na kola, dali lehký převod a začali ukrajovat první metry toho super kopce. Obloha slibovala pěkné počasí, byla plná nádherných hvězd.

První dva kilometry byli v pohodě, ale pak začalo přituhovat. Na pátém kilometru se obloha zatáhla (hvězdy zmizeli), padla mlha a začalo nepříjemně studeně foukat. Kdo se na chvíli zastavil, tak pěkně ztuhnul. Aby ne když byli +2 stupně Celsia.

Na vrchol Lysé hory jsme dorazili těsně před třetí hodinou ranní. Obě chaty, tedy Šantán a Chata Lysá hora, byly otevřeny a k dispozici všem bajkerům. Převléknout do suchého, vyzvednout certifikát nočního bajkera a vystát si frontu na oblíbený půllitr Radegastu. Vzhledem k délce fronty jsme si vzali raději hned dvě najednou. Čekali jsme na východ slunce, bohužel marně. Přes mlhu, že na dva metry nebylo vidět, snad ani žádné nemohlo vyjít. Vůbec nám to ale nevadilo, snad jen ta zima to kazila.

Trochu jsme se přioděli, a v 5:15 se pustili vzhůru dolů. V polovině sjezdu jsme už necítili prsty zimou, ale vyjeli jsme z mlhy a už to bylo veselejší. Dokonce začalo vykukovat i sluníčko.

Tak jsme se ho přeci dočkali, i když až v údolí pod Lysou horou, v Papežově.

 

Obrazek

Cestou domů jsme mysleli na to, jestli tenhle extrém příští rok dáme znovu, ale sám za sebe můžu říct - AHOJ na příštím ročníku.

 

                                                                                                                  J.Č. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář